leasing pracowniczy

Zalety leasingu pracowniczego

Leasing pracowniczy to forma zatrudnienia, która od kilku lat cieszy się niesłabnącą popularnością na polskim rynku. Głównymi zaletami związanymi z takim rozwiązaniem są:

  • oszczędności
  • mniej formalności
  • większa elastyczność zatrudniania pracowników w firmie

To firma decyduje

Podpisując porozumienie z agencją pracy tymczasowej firma „wypożyczająca” pracowników określa ich czas pracy, a także obowiązki. I to wszystko. Całą resztą, wśród której znajdują się wypłaty i opłacanie składek społecznych, zajmuje się agencja pracy.

Na czym polega oszczędność?

Przy zatrudnianiu pracowników należy utrzymywać dział rekrutacji, a także rozbudowany dział kadr, który zajmowałby się wszelkimi kwestiami personalnymi w firmie. Skorzystanie z leasingu pracowniczego znacznie ułatwia życie wielu firmom. Nie muszę one bowiem zajmować się czasochłonnym poszukiwaniem i rekrutacją odpowiednich osób, ani też zajmować się ich personaliami. Po prostu korzystają one z bazy pracowników agencji pracy tymczasowej i biorą pracowników na z góry określony termin. Po zakończeniu zlecenia pracownicy wracają do agencji, a firma może dowolnie kształtować zatrudnienie i skorzystać z usług agencji przy następnej okazji.

Jedną z najczęstszych przyczyn korzystania z agencji pracy jest również szybkość znalezienia kogoś do pracy na chwilowo opuszczone stanowisko.