praca tymczasowa za granicą

Sprawdź, kto nadaje się do pracy tymczasowej za granicą!

Praca tymczasowa poza granicami Polski cieszy się niegasnącym zainteresowaniem wśród różnych grup społecznych. Nic w tym dziwnego, oznacza bowiem wysokie zarobki i możliwość zobaczenia kawałka świata. Zanim jednak wyjedziesz do Anglii, Niemiec czy Norwegii, by trochę sobie dorobić, sprawdź, jaką pracę powinieneś wybrać. Poniżej znajdziesz krótkie opisy branż i sektorów, w których najlepiej sprawdzają się dane grupy osób.

Młodzież – zbieranie truskawek lub talerzy w restauracjach

Młodzi ludzie, w wieku 16-24 lata, to bardzo wdzięczna grupa, jeśli chodzi o pracę tymczasową za granicą. Nie mają zobowiązań ani wysokich wymagań, mają za to sporo czasu w okresie wakacyjnym. Z uwagi na to, są najliczniejszą grupą pracowników sezonowych, jeśli chodzi o zbieranie owoców, warzyw czy runa leśnego (zajęcie bardzo popularne w Skandynawii). Świetnie sprawdzają się także jako kelnerzy i kelnerki oraz obsługa fast-foodów, gdyż są młodzi, energiczni i zazwyczaj znają język. Młodzież, a w szczególności młode kobiety, są również chętnie zatrudniane jako wakacyjne au pair.

Mężczyźni powyżej 25. roku życia, czyli cenieni polscy fachowcy

Panowie najlepiej zarabiają za granicą w branży budowlanej i produkcyjnej, a także jako hydraulicy i wszelkiego rodzaju złote rączki. Polscy robotnicy uchodzą bowiem za bardzo solidnych, sprawnych i pracowitych, przy jednoczesnej niskiej cenie ich usług (z punktu widzenia zagranicznego pracodawcy).

Kobiety powyżej 25. roku życia – niezastąpione opiekunki

Jeśli chodzi o kobiety młode i w średnim wieku, najszybciej znajdą one zatrudnienie w ośrodkach opiekuńczych oraz prywatnych domach osób starszych. Ich empatia, cierpliwość i chęć niesienia pomocy są bardzo wysoko cenione przez obcokrajowców.

Jeśli przytłacza Cię życie w szarej Polsce i potrzebujesz kilku miesięcy z dala od niego, a przy okazji chcesz zarobić parę groszy – praca na obczyźnie to świetny pomysł! Praca tymczasowa za granicą to tak naprawdę praca dla każdego. Trzeba tylko potrafić znaleźć branżę, do której pasuje się najlepiej.