Pracujemy w Europie http://pracujemyweuropie.pl Blog o pracy w UE Sun, 22 Jan 2017 11:16:19 +0000 pl-PL hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.9.9 Co daje leasing pracowników? http://pracujemyweuropie.pl/daje-leasing-pracownikow/ Sun, 22 Jan 2017 11:16:19 +0000 http://pracujemyweuropie.pl/?p=46 Leasing pracowników jest formą wynajmu. Polega on na oddelegowaniu konkretnych pracowników przez wyznaczoną do tego agencję. Pracownicy podejmują się zatrudnienia w określonej firmie i mają za zadanie spełniać wszystkie postawione przed nimi obowiązki. Muszą oni wykonywać pracę zgodnie z instrukcją oraz standardami postawionymi przez pracodawcę.

Jak działa wynajem pracowników?

Ponieważ wynajęci pracownicy z Ukrainy lub inny krajów biorą całkowitą odpowiedzialność za wykonywane przez siebie obowiązki, podlegają całkowitemu nadzorowi kadry kierowniczej pracodawcy. Jednak formalnie należą do agencji leasingowej, co pozytywnie wpływa na oszczędności związane z prowadzeniem obsługi kadrowej, ewidencji oraz księgowości. Agencje rekrutujące zajmują się pracownikami wykonującymi różne zawody profesje, dzięki czemu można znaleźć wśród nich idealnych kandydatów np. w konieczności nagłego braku kadrowego polskiego pracownika.

Zalety leasingu pracowników

Korzystanie z wynajmu pracowników z Ukrainy jest bardzo opłacalne i przynosi wiele korzyści dla pracodawcy. Oto niektóre z nich:

 • redukcja kosztów związanych z obsługą kadrową i księgowością
 • ominięcie wszystkich formalności dotyczących m.in. legalizacji pobytu
 • możliwość szybkiego zastąpienia pracownika w wypadku niedyspozycji
 • nieskomplikowany system rozliczeń

Każdy klient agencji może liczyć na indywidualne ustalenia stawek, ponieważ pracownicy posiadają różne kwalifikacje.

]]>
Szukanie pracy http://pracujemyweuropie.pl/szukanie-pracy/ Fri, 22 Apr 2016 08:53:02 +0000 http://pracujemyweuropie.pl/?p=41 W dzisiejszych czasach znalezienie pracy satysfakcjonującej oraz dobrze płatnej to nie lada wyzwanie. Każdy z nas rozpoczyna szukanie pracy od przeglądania ogłoszeń na popularnych portalach, od stworzenia niepowtarzalnego CV. Gdy nadejdzie wyczekiwana przez nas chwila i otrzymamy telefon od potencjalnego przyszłego pracodawcy, od razu zapala nam się czerwona lampka i pytamy sami siebie – jak będzie wyglądać rekrutacja pracowników? Niestety nie w każdym ogłoszeniu przedstawione są warunki rekrutacji. Owszem znajdziemy informacje o wymaganiach, które są potrzebne na danym stanowisku, jak i warunkach, które może nam zaproponować pracodawca. Jednak bardzo często udając się na rozmowę o pracę nie wiemy, czy będziemy rozmawiać z dyrektorem firmy, a może jedynie z osobą, która zajmuje się działem rekrutacji.

Czy rekrutacja będzie jedynie prowadzona w formie rozmowy, a może zostaniemy poproszeni o rozwiązanie testu sprawdzającego. To potęguje nasz stres, który w takiej sytuacji i tak jest niemały. Rozmowa kwalifikacyjna przebiegłaby bardziej pomyślnie, jeśli kandydat z góry wiedziałby w jaki sposób zostanie przeprowadzona rozmowa. Niestety jest to często pomijany element w ogłoszeniach o pracę.

]]>
Sprawdź, kto nadaje się do pracy tymczasowej za granicą! http://pracujemyweuropie.pl/sprawdz-kto-nadaje-sie-do-pracy-tymczasowej-za-granica/ Wed, 09 Dec 2015 14:46:44 +0000 http://pracujemyweuropie.pl/?p=35 Praca tymczasowa poza granicami Polski cieszy się niegasnącym zainteresowaniem wśród różnych grup społecznych. Nic w tym dziwnego, oznacza bowiem wysokie zarobki i możliwość zobaczenia kawałka świata. Zanim jednak wyjedziesz do Anglii, Niemiec czy Norwegii, by trochę sobie dorobić, sprawdź, jaką pracę powinieneś wybrać. Poniżej znajdziesz krótkie opisy branż i sektorów, w których najlepiej sprawdzają się dane grupy osób.

Młodzież – zbieranie truskawek lub talerzy w restauracjach

Młodzi ludzie, w wieku 16-24 lata, to bardzo wdzięczna grupa, jeśli chodzi o pracę tymczasową za granicą. Nie mają zobowiązań ani wysokich wymagań, mają za to sporo czasu w okresie wakacyjnym. Z uwagi na to, są najliczniejszą grupą pracowników sezonowych, jeśli chodzi o zbieranie owoców, warzyw czy runa leśnego (zajęcie bardzo popularne w Skandynawii). Świetnie sprawdzają się także jako kelnerzy i kelnerki oraz obsługa fast-foodów, gdyż są młodzi, energiczni i zazwyczaj znają język. Młodzież, a w szczególności młode kobiety, są również chętnie zatrudniane jako wakacyjne au pair.

Mężczyźni powyżej 25. roku życia, czyli cenieni polscy fachowcy

Panowie najlepiej zarabiają za granicą w branży budowlanej i produkcyjnej, a także jako hydraulicy i wszelkiego rodzaju złote rączki. Polscy robotnicy uchodzą bowiem za bardzo solidnych, sprawnych i pracowitych, przy jednoczesnej niskiej cenie ich usług (z punktu widzenia zagranicznego pracodawcy).

Kobiety powyżej 25. roku życia – niezastąpione opiekunki

Jeśli chodzi o kobiety młode i w średnim wieku, najszybciej znajdą one zatrudnienie w ośrodkach opiekuńczych oraz prywatnych domach osób starszych. Ich empatia, cierpliwość i chęć niesienia pomocy są bardzo wysoko cenione przez obcokrajowców.

Jeśli przytłacza Cię życie w szarej Polsce i potrzebujesz kilku miesięcy z dala od niego, a przy okazji chcesz zarobić parę groszy – praca na obczyźnie to świetny pomysł! Praca tymczasowa za granicą to tak naprawdę praca dla każdego. Trzeba tylko potrafić znaleźć branżę, do której pasuje się najlepiej.

]]>
5 rad na to, jak skutecznie szukać pracy http://pracujemyweuropie.pl/5-rad-na-to-jak-skutecznie-szukac-pracy/ Tue, 08 Dec 2015 14:39:28 +0000 http://pracujemyweuropie.pl/?p=31 Szukasz pracy i długo nie dzieje się nic? Masz już dość ciągłego wysyłania CV? Sprawdź jakie błędy możesz popełniać, wyeliminuj je i postanów, że od teraz z pełnym zaangażowaniem zaczniesz szukać pracy naprawdę.

 1. Określ, co chcesz w życiu robić. Musisz wiedzieć, czego chcesz, jakie są Twoje mocne i słabe strony. Skorzystaj z testów predyspozycji zawodowych. Zastanów się jakie jest Twoje minimum wynagrodzenia, a ile chcesz zarabiać docelowo. W jakim wymiarze godzin chcesz pracować.
 1. Szukaj przez pośrednictwo pracy. To najlepsza i najskuteczniejsza baza ogłoszeń, dlatego że otrzymasz konkretne i wyselekcjonowane oferty pracy, którą masz szansę dostać. Do agencji pośredniczącej dzwoń często i pytaj o szczegóły.
 1. Dostosuj CV do konkretnego przypadku. Nie wysyłaj CV masowo, takie samo do wszystkich firm. To jest nieskuteczne. Zastanów się, jakich cech u kandydata poszukuje pracodawca i pod tym kontem projektuj swoje CV, wybierając i podkreślając tylko te najważniejsze informacje dla tego stanowiska.
 1. Zmień nastawienie. Podejście typu: „i tak z tego nic nie będzie” naprawdę nie pomoże Ci wyjść z trudnej sytuacji, w jakiej się znajdujesz.
 1. Bądź pewien, że chcesz i jesteś gotów rozpocząć pracę. Jeśli dostaniesz propozycję, pracodawca będzie oczekiwał od Ciebie, że zaczniesz od zaraz.

Zauważasz, jakie popełniałeś wcześniej błędy? Wyeliminuj je i ciesz się upragnionym sukcesem!

]]>
Studencie, nie czekaj biernie – podejmij się pracy tymczasowej! http://pracujemyweuropie.pl/studencie-nie-czekaj-biernie-podejmij-sie-pracy-tymczasowej/ Mon, 07 Dec 2015 14:34:27 +0000 http://pracujemyweuropie.pl/?p=28 Studia to wyjątkowy czas, często określany jako najlepszy okres w życiu. Pięć kolejnych długich lat, beztroskich lub naznaczonych ciężką umysłową pracą. Nic dziwnego, że w czasie letnich wakacji spora część studentów postanawia odpocząć. Jednak dla pracujących nie ma trzech miesięcy odpoczynku, a studia są jednak w pewnym sensie pracą. Czy nie warto zatroszczyć się o swoje zawodowe doświadczenie i podreperować sytuację finansową?

Praca tymczasowa wydaje się świetnym rozwiązaniem dla studentów, którzy studiują dziennie. Nie koliduje w żaden sposób z nauką, a może wypełnić kilka miesięcy bezczynnej przerwy. W szczególności rynek zagraniczny jest obfity w przeróżne i propozycje pracy tymczasowej. Studenci, którzy znają język, nie powinni mieć żadnego problemu ze znalezieniem oferty.

Czym można się zająć? Latem wiele możliwości zarobkowych daje praca sezonowa. Zbieranie warzyw, owoców, praca w ogrodzie, pielęgnowanie roślin – to może zainteresować tych, którzy nie boją się wysiłku w pełnym słońcu. Inną propozycją jest wyjazd w celach opieki nad osobami starszymi, schorowanymi lub dziećmi. Pośrednicy pracy często oferują kurs języka, dzięki któremu można doszkolić swoje umiejętności komunikacyjne. Pozytywne doświadczenie w kontekście przyszłej zawodowej pracy może dać wyjazd do miejscowości turystycznych, dużych kurortów, do pracy w charakterze animatora.

Nie trzeba koniecznie wyjeżdżać za granicę. Wiele ciekawych propozycji można znaleźć nawet w swoim miejscu zamieszkania.

]]>
Jak znaleźć prace dorywczą? http://pracujemyweuropie.pl/jak-znalezc-prace-dorywcza/ Thu, 12 Nov 2015 11:04:39 +0000 http://pracujemyweuropie.pl/?p=21 Dorywcza praca do doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, które nie chcą związać się długą umową, np. studentów. Jest doskonałą okazją, żeby dorobić i jednocześnie daje możliwość dopasowania wymiaru pracy do innych zajęć.

Agencje pracy tymczasowej mają sporo tego typu ofert, które są przeznaczone dla osób o różnych kwalifikacjach. W ramach takich propozycji dostępne są między innymi prace sezonowe i doraźne, takie jak odśnieżanie, czy praca w charakterze świętego Mikołaja. W ramach takiego zatrudnienia można także zastępować nieobecnych pracowników, np. z powodu choroby, czy urlopu wychowawczego. Zdarza się także, że pracodawca potrzebuje dodatkowych pracowników do wykonania konkretnych zadań.

Agencja pracy tymczasowej Poznań to nie tylko oferty pracy dorywczej. Takie firmy zatrudniają również specjalistów z zakresu doradztwa personalnego, których zadaniem jest jak najlepsze dobranie pracowników i pracodawców, tak aby obie strony były zadowolone.

Najlepszym sposobem na znalezienie dorywczej pracy jest więc skorzystanie z dobrej agencji. Warto pamiętać, że jest to rozwiązanie nie tylko dla studentów, ale także dla osób z wyższymi kwalifikacjami i doświadczeniem, ponieważ pracownicy tymczasowi są poszukiwani na bardzo wielu stanowiskach. Agencje takie jak Dekra Praca z Poznania również pośredniczą w organizacji różnego rodzaju praktyk i staży.

]]>
Zalety leasingu pracowniczego http://pracujemyweuropie.pl/zalety-leasingu-pracowniczego/ Tue, 10 Nov 2015 10:56:55 +0000 http://pracujemyweuropie.pl/?p=18 Leasing pracowniczy to forma zatrudnienia, która od kilku lat cieszy się niesłabnącą popularnością na polskim rynku. Głównymi zaletami związanymi z takim rozwiązaniem są:

 • oszczędności
 • mniej formalności
 • większa elastyczność zatrudniania pracowników w firmie

To firma decyduje

Podpisując porozumienie z agencją pracy tymczasowej firma „wypożyczająca” pracowników określa ich czas pracy, a także obowiązki. I to wszystko. Całą resztą, wśród której znajdują się wypłaty i opłacanie składek społecznych, zajmuje się agencja pracy.

Na czym polega oszczędność?

Przy zatrudnianiu pracowników należy utrzymywać dział rekrutacji, a także rozbudowany dział kadr, który zajmowałby się wszelkimi kwestiami personalnymi w firmie. Skorzystanie z leasingu pracowniczego znacznie ułatwia życie wielu firmom. Nie muszę one bowiem zajmować się czasochłonnym poszukiwaniem i rekrutacją odpowiednich osób, ani też zajmować się ich personaliami. Po prostu korzystają one z bazy pracowników agencji pracy tymczasowej i biorą pracowników na z góry określony termin. Po zakończeniu zlecenia pracownicy wracają do agencji, a firma może dowolnie kształtować zatrudnienie i skorzystać z usług agencji przy następnej okazji.

Jedną z najczęstszych przyczyn korzystania z agencji pracy jest również szybkość znalezienia kogoś do pracy na chwilowo opuszczone stanowisko.

]]>
Na czym polega assessment centre? http://pracujemyweuropie.pl/na-czym-polega-assessment-centre/ Sun, 08 Nov 2015 10:50:28 +0000 http://pracujemyweuropie.pl/?p=15 Jedną z najciekawszych form doradztwa personalnego jest assessment centre. Ma ono na celu zbadanie kompetencji kandydata na dane stanowisko pracy w środowisku, które pozwala na uzyskanie odpowiedzi, czy faktycznie wykazuje on wskazane przez siebie i wymagane przez pracodawcę cechy, czy też nie.

Sprawdzanie w praktyce

doradztwo personalneDoradztwo personalne oparte o zasady assessment centre pozwala potwierdzić nie tylko posiadane przez kandydata kompetencje twarde, czyli umiejętności nabyte w trakcie edukacji, ale i posiadane przez niego kompetencje miękkie. Wśród kompetencji tych można wyróżnić choćby komunikatywność, umiejętność pracy w grupie, rozwiązywania konfliktów, wysokie poczucie estetyki czy też asertywność.

Jak to działa?

Profesjonalnie przeprowadzane assessment centre polega na swobodnym aranżowaniu sytuacji, w których dany kandydat musi wykonywać obowiązki związane ze stanowiskiem pracy, na które aplikuje, a także wykazać się pewnymi cechami osobowości. W przypadku osób aplikujących na stanowisko sprzedawcy w ekskluzywnym sklepie możliwe więc będzie sprawdzenie, czy zauważy on niedbale powieszone ubrania słynnych projektantów, czy też znajdujący się w kącie pomieszczenia kurz. Ciekawym sprawdzianem umiejętności może też być kontakt z tzw. trudnym klientem, który ma duże wymagania i nie jest zdecydowany co chce kupić.

]]>
Witaj na naszym blogu http://pracujemyweuropie.pl/witaj-na-naszym-blogu/ Wed, 21 Oct 2015 14:33:04 +0000 http://pracujemyweuropie.pl/?p=1 Zmienność rynku pracy i jego różnorodność skłoniła nas do wyjścia poza ramy agencyjne i pochylenia się nad bieżącymi potrzebami osób poszukujących zatrudnienia. Nie ma się czego obawiać, to nie platforma z ofertami pracy z niepewnych źródeł. Blog „Pracujemy w Europie” to impuls do zmiany punktu widzenia i potraktowanie Polski jako europejskiego rynku pracy. Jesteśmy tu po to by pomóc Ci zdefiniować Twoje potrzeby i podjąć decyzję o podjęciu pracy za granicą, a może również o podjęciu pracy w Polsce. Śledź naszego bloga i wykazuj się aktywnością, a kariera stanie przed tobą otworem.

Czekajcie na kolejne wpisy.

]]>