pośrednictwo pracy

5 rad na to, jak skutecznie szukać pracy

Szukasz pracy i długo nie dzieje się nic? Masz już dość ciągłego wysyłania CV? Sprawdź jakie błędy możesz popełniać, wyeliminuj je i postanów, że od teraz z pełnym zaangażowaniem zaczniesz szukać pracy naprawdę.

  1. Określ, co chcesz w życiu robić. Musisz wiedzieć, czego chcesz, jakie są Twoje mocne i słabe strony. Skorzystaj z testów predyspozycji zawodowych. Zastanów się jakie jest Twoje minimum wynagrodzenia, a ile chcesz zarabiać docelowo. W jakim wymiarze godzin chcesz pracować.
  1. Szukaj przez pośrednictwo pracy. To najlepsza i najskuteczniejsza baza ogłoszeń, dlatego że otrzymasz konkretne i wyselekcjonowane oferty pracy, którą masz szansę dostać. Do agencji pośredniczącej dzwoń często i pytaj o szczegóły.
  1. Dostosuj CV do konkretnego przypadku. Nie wysyłaj CV masowo, takie samo do wszystkich firm. To jest nieskuteczne. Zastanów się, jakich cech u kandydata poszukuje pracodawca i pod tym kontem projektuj swoje CV, wybierając i podkreślając tylko te najważniejsze informacje dla tego stanowiska.
  1. Zmień nastawienie. Podejście typu: „i tak z tego nic nie będzie” naprawdę nie pomoże Ci wyjść z trudnej sytuacji, w jakiej się znajdujesz.
  1. Bądź pewien, że chcesz i jesteś gotów rozpocząć pracę. Jeśli dostaniesz propozycję, pracodawca będzie oczekiwał od Ciebie, że zaczniesz od zaraz.

Zauważasz, jakie popełniałeś wcześniej błędy? Wyeliminuj je i ciesz się upragnionym sukcesem!